معرفی انواع درب های فرفورژه

در زمان های مختلف تغیراتی خاص در سلیقه افراد شکل میگیرد. ساخت ساختمان ها و طرح درب ها نیز از این قاعده پیروی میکند. همواره درب های فرفورژه به خصوص انواع درب های فلزی فرفورژه برای نصب در قسمت ورودی ساختمان،  درب حیاط، باغ و ویلا مورد استقبال خریداران و سازندگان قرار گرفته است. درب فرفورژه از قدمت زیادی برخوردار است و از جمله محصولاتی است که ماندگاری بالایی داشته و توانسته است فقط با باز طراحی و تغییر در شکل و ابعاد به روز مانده است. درب های فرفورژه از ترکیب ورق های لیزری و گلنرده های چدنی ساخته میشود.

نگاه کوتاهی به فرایند تولید و معرفی انواع درب های فرفورژه

اگر به مدل های درب فرفورژه نگاه کنید متوجه خواهید شد ک بیشتر از 90% از درب های فرفورژه قرینه هستند و از یک شکل هندسی پیروی میکنند. طرح درب فرفورژه لوکس شامل اشکال هندسی و پیچ و خم هایی هستند که نمای زیبایی برای درب پارکینگ  ساختمان به وجود آورده اند. از فناوری ساخت درب فرفورژه برای انواع درب ورودی، پنجره، حفاظ و نرده و همچنین مبلمان و میز و صندلی استفاده می شود. یک نکته جالب در خصوص تولید محصولات فرفورژه وجود دارد؛ اگر به مدل های مختلف این محصول نگاه کنید و آنها را کنار هم قرار دهید، متوجه خواهید شد که از یک طرح واحد و یکپارچه در تمام محصولات استفاده شده است. حروف مختلف انگلیسی با اشکال مختلف در منار هم قرار میگیرند و اندازه های مختلف به صورت ترکیبی در کنار همدیگر موجب ایجاد طرح های پیچیده و جذاب شده است. از این جهت درب های فرفورژه و فناوری تولید آنها هزینه های کمتری در بر دارند.

در تولید انواع درب فرفورژه، میله های فلزی با قطر مشخص در فاصله های استاندارد از یکدیگر بر روی یک چهارچوب جوش داده می شوند. در این فرایندها استانداردهای جوشکاری میله های فولادی و لزوم بازرسی محل جوش، ضرورت دارد. در قسمت بعدی در خصوص تفاوت این درب ها و درب های برش لیزری بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مروری بر فناوری تولید درب های برش لیزری

برای تولید درب های فلزی با استفاده از فناوری برش لیزری cnc، صفحات فولادی با ضخامت مشخص برای این کار استفاده می شوند. قطر صفحات ممکن است ۳ یا ۴ میلیمتر باشند و یا بسته به قدرت یا توان دستگاه برش لیزری از ضخامت متفاوت استفاده شود. با استفاده از این فناوری، پرتوی قوی لیزر بر روی صفحه فولادی متمرکز شده و با توجه به برنامه ریزی طراحی که برای برش صفحه فولادی در نظر گرفته شده است، بر روی صفحه حرکت می کند. طرح ها و مدل هایی که می توان از طریق دستگاه برش لیزری بر روی این صفحه های فلزی ایجاد کرد بسیار متنوع و جذاب بوده و در برخی موارد، حیرت انگیز استکه با این فناوری تولید می شوند، نمای متفاوتی را برای ساختمان به وجود می آورند.

مهم ترین تفاوت های درب های فرفورژه با درب های برش لیزری

اولین تفاوت درب فرفورژه با درب برش لیزری، امنیت آنها می باشد. درب های فرفورژه عموماً در برابر نفوذ سارقین امنیت کمتری دارند اما درب های برش لیزری دارای استحکام و دوام فوق العاده بالایی می باشند و تقریباً غیر قابل نفوذ هستند. با توجه به اینکه انواع درب فلزی ساختمانی برای نصب در شرایط مختلف استفاده می شوند، برای درب های تولید شده با فناوری برش لیزری به راحتی می توان شیشه های سکوریت دوجداره نشکن استفاده کرد. این شیشه ها در میان بستر چهارچوب قرار می گیرند و در مقابل ضربه یا نفوذ، بسیار مقاوم هستند.در مقابل، این مسئله برای انواع درب فرفورژه امکان پذیر نیست! اگر قرار باشد از شیشه به عنوان یک حفاظ برای درب فرفورژه استفاده شود، شیشه باید داخل چهارچوب، مجزا قرار گیرد و سپس درب ها بر روی شیشه ها با فاصله مشخص چند میلی متری نصب گردد. این کار امنیت درب ها را کاهش می دهد. تفاوت دیگر این دو مدل در قیمت نهایی محصولات است.

با توجه به اینکه برای تولید انواع درب فرفورژه از اتصالات مختلف به صورت جوشکاری در کنار سایر قطعات و چهارچوب استفاده می شود، امکان برش یا نفوذ از طریق دستگاه های قوی تر وجود دارد؛ این مسأله در مورد درب های برش لیزری، متفاوت است. به دلیل اینکه طرح های ایجاد شده در این درب ها در بستر ورقه های فولادی به وجود آمده اند، امکان هیچ گونه نفوذ یا شکستگی درب ها با سایل صنعتی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.